Αθλητικός Όμιλος Βουλιαγμένης

Ο Αθλητικός Όμιλος Βουλιαγμένης είναι ένα αθλητικό σωματείο που ιδρύθηκε το 1972 στην Βουλιαγμένη.

Ποδόσφαιρο

6η Αγωνιστική πρωταθλήματος A’ Ε.Π.Σ.ΑΝ.Α

Με εντός έδρας ισοπαλία, συνέχισε τις υποχρεώσεις της η ανδρική μας ομάδα ποδοσφαίρου. Στον αγώνα που διεξήχθη το Σάββατο 12 Οκτωβρίου στο Δημοτικό αθλητικό κέντρο Βουλιαγμένης, στα πλαίσια της 6ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α’ Ε.Π.Σ.ΑΝ.Α, η ομάδα μας αναδείχθηκε ισόπαλη  με σκορ 1-1, την ομάδα του Α.Ο. Κερατέας.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι είχε πολύ καλό ρυθμό , με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να πάρουν μερίδιο από τη κατοχή  και τους και τους φιλοξενούμενους να είναι πιο απειλητικοί. Μετά τα πρώτα αναγνωριστικά λεπτά της αναμέτρησης, οι παίκτες της Κερατέας κατάφεραν να απειλήσουν με το Σούλτσε (12′) να μη μπορεί να νικήσει το Καταχανάκη. Μετά από ωραία μπαλιά του Κοφσανίδη στη πλάτη της άμυνας, ο Παντίδης (14′)   αφού κατέβασε άψογα τη μπάλα, δεν μπόρεσε να πλασάρει. Η ομάδα της Κερατέας  με πάσες στη πλάτη της άμυνας μας προσπάθησε να εκμεταλλευτεί τη ταχύτητα των επιθετικών της, καταφέρνοντας έτσι να χάσει μία ακόμη ευκαιρία  (28′) με το Σούλτσε, που με πλασέ  από κοντά  δε κατάφερε να νικήσει τον εκπληκτικό Καταχανάκη με το 0-0 να αποτελεί το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας και πάλι δε μπήκε έτοιμη στο γήπεδο .Η ομάδα της Κερατέας με πάσα στη πλάτη της άμυνας μας προσπάθησε να εκμεταλλευτεί τη ταχύτητα του Σούλτσε, καταφέρνοντας έτσι να προηγηθεί με τον Ντόβα  (47′), που μετέτρεψε σε γκολ το πέναλτι που κέρδισε ο Σούλτσε, κάνοντας το 0-1 για την ομάδα του. Μετά από καλά οργανωμένη επίθεση και σέντρα του Μράντι (76′) από δεξιά ο Κοσμόπουλος με κεφαλιά σημάδεψε το δοκάρι ενώ ο Κριλής (81′) από το ύψος του πέναλτι ύστερα από ασίστ του Καρβούνη έστειλε τη μπάλα ψηλά άουτ. Οι παίκτες μας κατάφεραν να πετύχουν το γκολ της ισοφάρισης  όταν μετά από ωραία εκτέλεση κόρνερ του Μράντι ο Καρβούνης (92′) με κεφαλιά  έστειλε τη μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα κάνοντάς το 1-1 που ήταν και το  τελικό σκορ της αναμέτρησης.